Komunikat organizacyjny zawodów muchowych XXXV Jesienny Lipień Sanu, Myczkowce - 28-30.09.2018

Komunikaty | 2018-09-06 | Publikujący: Okręg PZW w Krośnie

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Krośnie organizuje w dniach 28-30 września 2018 (seniorzy i juniorzy) - Zawody Muchowe „XXXV Jesienny Lipień Sanu 2018” zaliczane do Grand Prix Polski.

Baza zawodów mieścić się będzie w OW Bieszczady w Myczkowcach.

Zawody rozgrywane będą na „ŻYWEJ RYBIE” według Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego. W zawodach prawo uczestnictwa mają zawodnicy  zgodnie z ZOSW oraz juniorzy bez limitu zgłoszeń, z pełnoletnim opiekunem.

Skład komisji sędziowskiej:

Sędzia główny Stanisław Wróbel, z-ca sędziego gł. Wojciech Szepieniec, sekretarz Bogumił Stadler, sędziowie sektorowi: Ścibor Andrzej, Jacek Wojtasik, Zygfryd Jasiński, Kamil Lorenc.

Sektor A        – rzeka San: Zwierzyńujście Hoczewki z pominięciem sektora juniorów,

Sektor B         – rzeka San: ujście Hoczewki – drugi zakręt Sanu w Postołowie,

Sektor C        – rzeka San:  drugi zakręt Sanu w Postołowie – przejazd w Manastercu,

Sektor J         – rzeka San: poniżej II wyspy na Zwierzyniu do Eldorado (juniorzy), obowiązują kamizelki ratunkowe,

Sektory rezerwowe seniorów i juniorów:

– zb. Myczkowce: od mostu w Solinie do tamy w Myczkowcach, łowienie z łodzi, dopuszcza się stosowanie silników elektrycznych i dryfkotw (organizator nie zapewnia silników i dryfkotw), zawodnicy zobowiązani są do posiadania własnych kamizelek ratunkowych, – seniorzy.

- zbiornik glinianka przy biurze ZO Krosno, łowienie z brzegu – seniorzy.

– rzeka San:  od tamy w Myczkowcach do turbin w Zwierzyniu - juniorzy,

Łowisko treningowe: rzeka San od przejazdu w Manastercu do Sanoka, nie przewiduje się łowiska treningowego na Myczkowcach

Ryby łowione w zawodach:

Na sektorach A, B, C i J jedyną rybą zaliczaną do punktacji będzie lipień. Na sektorach A, B, C i J jedyną dopuszczoną metodą połowu będzie sucha mucha. Na sektorach rezerwowych w przypadku włączenia go do zawodów rybami zaliczanymi do punktacji będą: płoć, kleń, leszcz, okoń, szczupak, sandacz, lipień, sieja, pstrąg tęczowy i źródlany oraz dozwolone będzie stosowanie wszystkich muchowych metod połowu.

W przypadku niekorzystnych warunków wodnych lub atmosferycznych organizator może dopuścić stosowanie wszystkich metod połowu i zmienić rozmieszczenie sektorów.

Ostateczny podział sektorów zostanie podany w komunikacie nr 2.

Na terenie zawodów i na łowiskach treningowych od dnia 5 września 2018 obowiązuje zakaz zabierania złowionych ryb. Od dnia 23 września  2018 włącznie na terenie zawodów (w tym sektorów rezerwowych) obowiązuje zakaz wędkowania dla uczestników zawodów pod rygorem dyskwalifikacji.

Koszty uczestnictwa w zawodach:             seniorzy – 350,  juniorzy 300,- zł. Na sektorze J przewiduje się sędziowanie jeden sędzia na jednego zawodnika m.in. z powodu zachowania bezpieczeństwa. Osoba towarzysząca:           50,- zł.

Baza zawodów mieścić się będzie w OW Bieszczady w Myczkowcach. Organizator organizuje zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników zawodów w bazie zawodów, jednak ilość miejsc do zakwaterowania jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Koszt zakwaterowania i wyżywienia od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę wynosi 200 zł. Wpłaty należy kierować  „BIESZCZADY-ART SP. Z O.O. nr konta: PEKAO SA 74 1240 1343 1111 0000 2359 3671 po upłynięciu terminu zgłoszeń i potwierdzeniu zakwaterowania przez organizatora!!!

Organizator w ramach opłaty startowej zapewnia transport, obsługę zawodów, znaczek okolicznościowy, puchary i dyplomy w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej w kategorii seniorów i juniorów.

Prosimy o nadesłanie pisemnych zgłoszeń udziału w zawodach w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 września 2018 roku na adres: Okręg PZW Krosno ul. Jasna 26a, 38-404 Krosno, mail: pzwkrosno@poczta.onet.pl. Wpłaty w dniu zawodów nie będą przyjmowane - Nr konta  74 1240 2311 1111 0000 3881 1155.

W zgłoszeniu należy podać imienny skład drużyny oraz nazwiska startujących indywidualnie. Drużyny lub indywidualni zawodnicy zgłoszeni, a nie uczestniczący w zawodach ponoszą koszty na równi z pozostałymi. Zgłoszenia telefoniczne nie będą brane pod uwagę. Zawodnicy biorący udział w zawodach muszą posiadać sportową licencję wędkarską oraz aktualne badania lekarskie. Zawodnicy zgłaszający się do zawodów wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych, publikowanie ich nazwisk na listach wyników, zamieszczanie zdjęć wykonanych podczas zawodów na stronie internetowej okręgu itp..

Piątek  - 28.09.2018 r.

16,oo   - przyjmowanie zawodników (OW Bieszczady w Myczkowcach)

19:00  - otwarcie zawodów, odprawa kierowników ekip, losowanie sektorów i stanowisk

Sobota – 29.09.2019 r.

6,3o -   8,oo    - rozwiezienie zawodników i sędziów na stanowiska

8,oo -   8,3o    - przygotowanie do zawodów

8,3o - 11,3o    - I tura zawodów

11,3o - 14,oo  - rotacja zawodników między sektorami,

14,oo - 14,3o  - przygotowanie do zawodów

14,3o - 17,3o  - II tura zawodów

17,3o - 18,3o  - powrót zawodników do bazy

20,oo   - wywieszenie wyników I i II tury

Niedziela – 30.09.2018 r.

6,3o -   8,oo    - rozwiezienie zawodników i sędziów na stanowiska

8,oo -   8,3o    - przygotowanie do zawodów

8,3o - 11,3o    - III tura zawodów

11,3o  - 12,3o - powrót zawodników do bazy

13,oo               - ogłoszenie wyników III tury

13,3o               - uroczyste zakończenie zawodów

Program może ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych !!!