Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Komunikaty

Komunikat IX Spinningowy Puchar Sanu 10-12.05.2019 r.

Komunikaty | 2019-04-18 | Publikujący: Okręg PZW w Krośnie

 

K O M U N I K A T     O R G A N I Z A C Y J N Y

ZAWODÓW  W  DYSCYPLINIE  SPINNINGOWEJ

zaliczanych do Grand Prix Polski oraz zawodów eliminacyjnych do GPP

IX SPINNINGOWY PUCHAR  SANU - 2019

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Krośnie organizuje w dniach 10-12 maja 2019 roku Zawody Spinningowe „IX Spinningowy Puchar Sanu 2019” zaliczane do Grand Prix Polski oraz eliminacji do Grand Prix Polski.

Baza zawodów mieścić się będzie w Domu Wczasowym „Bieszczady” w Myczkowcach.

Zawody rozgrywane będą na „ŻYWEJ RYBIE”  według Zasady organizacji wędkarskiego sportu kwalifikowanego PZW.

Obowiązują ograniczenia dotyczące budowy przynęty: jako przynęty mogą być używane: woblery, błyski obrotowe, rippery, twistery, cykady, dewony. Przynęty mogą być uzbrojone jednym haczykiem, z jednym, dwoma lub trzema grotami bezzadziorowymi lub pozbawionymi zadzioru. Dozwolone są przynęty wykonane z gumy, plastyku, metalu, drewna i ich kombinacji. Zakazane jest używanie przynęt, w których użyto materiałów do ich produkcji ze skóry, pióra, sierści naturalnych i syntetycznych. Ponadto zawodnicy muszą posiadać Licencję Sportowca, aktualne badania lekarskie i aktualną składkę PZW.

W zawodach zaliczanych do GP Polski prawo uczestnictwa mają osoby wymienione w liście zawodników uprawnionych zatwierdzonych przez GKS. W zawodach eliminacyjnych do GPP wszyscy zgłoszeni zawodnicy.

Ryby zaliczane do punktacji: pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy, pstrąg źródlany – wymiar zaliczany do punktacji zostanie podany na odprawie przed zawodami.

Teren zawodów:  (może ulec zmianie w zależności od ilości zgłoszonych zawodników, ostateczne zmiany zostaną podane po upłynięciu terminu zgłoszeń)

rzeka San: od ujścia Hoczewki do Sobienia, sektory zostaną podzielone na dwie części osobno dla GPP i eliminacji w zależności od ilości zgłoszonych zawodników.

Sektory rezerwowe: 

  1. rzeka San: od Zagórza (ujęcie wody) do mostu drogowego w Sanoku,
  2. Zbiornik Myczkowce: od mostu w Solinie do tamy w Myczkowcach, sektor z łodzi.

Łowisko treningowe: rzeka San: od dróżnika pod Sobieniem do Zagórza (ujęcie wody),

 Sektory na rzece San – zawodnicy startują z wylosowanych stanowisk, na których łowią przez pierwsze 30 min zawodów. Po tym czasie mogą się przemieszczać w ramach całego sektora. Na start zawodnicy będą dowożeni autobusem. Organizator dopuszcza w zawodach brodzenie do wysokości spodniobutów.

Na terenie całych zawodów od dnia 22 kwietnia 2019 obowiązuje zakaz zabierania złowionych ryb dla uczestników zawodów. Od dnia 6 maja 2019 włącznie, w sektorach zawodów wędkowanie zabronione dla uczestników zawodów pod rygorem dyskwalifikacji.

Opłata startowa:                              370,- zł.

Osoba towarzysząca                       100,- zł.

Opłata startowa skalkulowana jedynie na pokrycie kosztów uczestnictwa w zawodach.         W przypadku nadwyżki zostanie ona zwrócona wpłacającym.

Organizator w kosztach uczestnictwa zapewnia zawodnikom m.in. łodzie na czas zawodów (w przypadku rozegrania sektora rezerwowego), znaczek okolicznościowy, puchary, dyplomy w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, zezwolenie na wędkowanie w dniach 10.05-12.05.2019, sędziów stanowiskowych i obsługę zawodów.

 Prosimy o nadesłanie pisemnych zgłoszeń udziału w zawodach i dokonanie wpłat w nieprzekraczalnym terminie do dnia  25 kwietnia 2019 roku. na adres: pzwkrosno@poczta.onet.pl lub

Okręg PZW Krosno, ul. Jasna 26a, 38-404 Krosno

Nr konta  74 1240 2311 1111 0000 3881 1155

Zgłoszenia  należy dokonać na karcie zgłoszenia stanowiącej załącznik nr 4 do Zasady organizacji wędkarskiego sportu kwalifikowanego PZW część II.

Drużyny lub indywidualni zawodnicy zgłoszeni, a nie uczestniczący w zawodach ponoszą koszty na równi z pozostałymi. Zgłoszenia telefoniczne nie będą brane pod uwagę.

Skład Głównej Komisji Sędziowskiej: s. gł. St. Wróbel, z-ca s. gł. W. Szepieniec, s. sekretarz B. Stadler, s. sektorowi: K. Podkalicki, P. Kinal). 

Organizator organizuje zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników zawodów w bazie zawodów, jednak ilość miejsc do zakwaterowania jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Koszt zakwaterowania i wyżywienia od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę wynosi 200 zł. Wpłaty za zakwaterowanie i wyżywienie należy kierować: „BIESZCZADY ART SP. Z O.O. Jana Pawła II 3/4, 41-709 Ruda Śląska, NIP: 6412186879,  nr konta: PEKAO SA 74 1240 1343 1111 0000 2359 3671 po upłynięciu terminu zgłoszeń i potwierdzeniu zakwaterowania przez organizatora!!!  

Program zawodów:

 Piątek  - 10.05.2019 r.

-  9,oo – 16,00   - trening oficjalny (łowiska treningowe, dla zawodników bez dodatkowych opłat, zakaz zabierania złowionych ryb!)

- 16,oo – 17,3o    - przyjmowanie zawodników (DW Bieszczady w Myczkowcach)

-  19,oo                - otwarcie zawodów

-  20:00 – 21;00    - odprawa kierowników ekip, losowanie sektorów(łodzi).

Sobota - 11.05.2019 r.

-   7,oo -   8,oo           - rozwiezienie zawodników i sędziów na stanowiska

-   8,oo -   8,3o           - przygotowanie do zawodów

-   8,3o - 12,3o           - I tura zawodów,

- 12,3o – 13,3o           - zwiezienie zawodników na łąkę w Huzelach, obiad dla wszystkich uczestników imprezy,

- 13,3o - 14,3o           - rozwiezienie zawodników i sędziów na stanowiska

- 14,3o - 15,oo           - przygotowanie do zawodów

- 15,oo - 19,oo           - II tura zawodów,

- 19,oo - 20,oo           - powrót zawodników do bazy

- 21,oo                       - wywieszenie wyników I i II tury,

Niedziela - 12.05.2019 r.

-  7,oo -   8,oo             - rozwiezienie zawodników i sędziów na stanowiska

-  8,oo -   8,3o             - przygotowanie do zawodów

-  8,3o -  12,3o           - III tura zawodów,

- 12,3o  - 13,3o          - powrót zawodników do bazy

- 14,oo                       - ogłoszenie wyników III tury

- 14,3o                        - uroczyste zakończenie zawodów 

Zawodnicy zobowiązani są do uczestniczenia w każdym punkcie programu zawodów od otwarcia do zakończenia. Program może ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych!

Zawodnicy zgłaszający się do zawodów wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych, publikowanie ich nazwisk na listach wyników, zamieszczanie zdjęć wykonanych podczas zawodów na stronie internetowej okręgu itp..

Wiceprezes ds. sportu Okręgu PZW Krosno

Wojciech Szepieniec

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.