Komunikat I Spinningowy Puchar Sanu 2010 r.

Komunikaty | 2010-03-23 | Publikujący: Okręg PZW w Krośnie

K O M U N I K A T     O R G A N I Z A C Y J N Y

ZAWODÓW  W  DYSCYPLINIE  SPINNINGOWEJ

zaliczanych do Grand Prix Polski

I SPINNINGOWY PUCHAR  SANU - 2010

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Krośnie organizuje w dniach 21 - 23 maja 2010 roku Zawody Spinningowe „I Spinningowy Puchar Sanu 2010” zaliczane do Grand Prix Polski. Baza zawodów mieścić się będzie w ośrodku wczasowym „Bieszczady”

w Myczkowcach.

Zawody rozgrywane będą na „ŻYWEJ RYBIE”  według Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego (obowiązkowy podbierak, przynęty uzbrojone w haki i kotwice bezzadziorowe lub pozbawione zadziorów, zakazane jest używanie przynęt i materiałów do ich produkcji ze skór, piór, sierści, naturalnych i syntetycznych włókien naśladujących pióra, sierść i ich podobne imitacje). Ponadto zawodnicy zobowiązani są posiadać Licencję Sportowca, aktualne badania lekarskie i aktualną składkę PZW.

W zawodach prawo uczestnictwa mają:

- 30 pierwszych drużyn z klasyfikacji I ligi za 2009 r.,

- 10 pierwszych drużyn z zawodów eliminacyjnych w składzie 2 – osobowym,

- indywidualnie zawodnicy od 1 -60 miejsca z klasyfikacji ogólnej za 2009 r.,

- indywidualnie 10 pierwszych zawodników z zawodów eliminacyjnych za 2009r. nie  będącymi członkami drużyn, które z klasyfikacji drużynowej uzyskały prawo startu        w I lidze.

Ryby zaliczane do punktacji:

pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy, pstrąg źródlany – wymiar 25 cm

Punktacja wg. Regulaminu Organizacji Zawodów Spinningowych ze zmianami wprowadzonymi w 2010 roku.

Teren zawodów:                    I sektor    – Zbiornik Myczkowce: od mostu w Solinie do Andrzejówki, sektor z łodzi według wariantu I.

II sektor   – rzeka San:od ujścia Hoczewki do oczyszczalni w Lesku.

Sektor rezerwowy:               rzeka San: od Zagórza (ujecie wody) do mostu drogowego w Sanoku

Łowisko treningowe:           rzeka San:                  most w Postołowie – Zagórz (ujecie wody),

Zbiornik Myczkowce: od Andrzejówki do zapory w Myczkowcach.

Sektor I zb. Myczkowce będzie rozegrany z łodzi, które zapewnia organizator (dopuszcza się użycie łodzi zawodnika pod warunkiem wcześniejszego jej zgłoszenia i odebrania przez komisję). Dozwolone jest używanie echosondy oraz silników elektrycznych, silniki spalinowe są niedozwolone ze względu na obowiązującą strefę ciszy. Zawodnicy zapewniają sobie kotwice z linkami, długość do 15 metrów.

Sektor II rzeka San – zawodnicy startują z wylosowanych stanowisk, na których łowią przez pierwsze 30 min zawodów. Po tym czasie mogą się przemieszczać w ramach całego sektora.     Na start zawodnicy będą dowożeni autobusem.

Organizator dopuszcza w zawodach brodzenie do wysokości spodniobutów. Uwaga: rzeka San może bardzo szybko zmieniać poziom wody (elektrownia), dlatego podczas brodzenia należy zachować szczególną ostrożność! Ze wzglądu na charakter dna polecamy używanie butów z podeszwą filcową i kolcami.

Na terenie całych zawodów od dnia 9 maja zakaz zabierania złowionych ryb, oraz od dnia 16 maja do 22 maja, w sektorach zawodów wędkowanie zabronione dla uczestników zawodów pod rygorem dyskwalifikacji.

Koszty uczestnictwa w zawodach:

Wyżywienie i zakwaterowanie:

Wyżywienie od zawodnika (2*60 zł)                                120 zł

Nocleg od zawodnika (2*35 zł)                                           70 zł

Razem:                                  190,- zł

Opłata startowa:                                                   260,- zł.

Ogółem:                450,- zł.

Osoba towarzysząca            240,- zł.

Zawodnicy mają oczywiście możliwość opłacenia samej opłaty startowej i zapewnienia sobie zakwaterowania we własnym zakresie.

Organizator w pełnych kosztach uczestnictwa zapewnia zawodnikom między innymi: kolację w dniu 21.05.2010., śniadanie, pakiet żywnościowy i obiado-kolację w dniu 22.05.2010. oraz śniadanie, pakiet żywnościowy i obiad w dniu 23.05.2010 r., łodzie na czas zawodów, znaczek okolicznościowy, puchary, dyplomy w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, opłaty za wędkowanie w dniach 21-23.05  i obsługę zawodów.

Prosimy o nadesłanie pisemnych zgłoszeń udziału w zawodach i dokonanie wpłat w nieprzekraczalnym terminie do dnia  7 maja 2010 roku. na adres:

Okręg PZW Krosno

ul. Jasna 26a

38-404 Krosno

Nr konta  74 1240 2311 1111 0000 3881 1155

Drużyny lub indywidualni zawodnicy zgłoszeni, a nie uczestniczący w zawodach ponoszą koszty na równi z pozostałymi. Zgłoszenia telefoniczne nie będą brane pod uwagę.

Piątek  - 21.05.2010 r.

-  9,oo – 16,00   - trening oficjalny (łowiska treningowe, dla zawodników bez

dodatkowych opłat, zakaz zabierania złowionych ryb!)

-  16,oo – 17,3o - przyjmowanie zawodników (hotel Bieszczady w Myczkowcach)

-  17,3o - 18,3o  - kolacja

-  19,oo - 21,3o  - otwarcie zawodów, odprawa kierowników ekip, losowanie

sektorów i łodzi.

Sobota - 22.05.2010 r.

-   7,oo -   7,45       - śniadanie

-   8,oo -   9,oo      - rozwiezienie zawodników i sędziów na stanowiska

-   9,oo - 15,oo     - I tura zawodów

- 15,oo - 15,15     - czas na zdanie kart startowych

- 15,3o -               - zbiórka na miejscach startu

- 16,oo - 16,3o     - powrót zawodników do bazy

-18,oo -  19,3o      - obiadokolacja

21,oo      - wywieszenie wyników I  tury

Niedziela - 23.05.2010 r.

-   6,oo -   6,45       - śniadanie

-   7,oo -   8,oo      - rozwiezienie zawodników i sędziów na stanowiska

-   8,oo - 14,oo     - II tura zawodów

- 14,oo - 14,15     - czas na zdanie kart startowych

- 14,3o -               - zbiórka na miejscach startu

- 14,3o - 15,oo     - powrót zawodników do bazy

- 16,3o - 18,oo      - obiad

15,oo      - wywieszenie wyników II tury i całych zawodów

16,oo       - uroczyste zakończenie zawodów

Zawodnicy zobowiązani są do uczestniczenia w każdym punkcie programu zawodów od otwarcia do zakończenia. Program może ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych!