Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Uzupełnienie zasad połowu ryb w 2011 roku

Aktualności | 2011-02-16 | Publikujący: Okręg PZW w Krośnie

W dniu 15 lutego 2011 Zarząd Okręgu PZW w Krośnie wprowadził na odcinku rzeki San od ujścia Hoczewki do ujścia Osławy od dnia 1 czerwca do 31 grudnia 2011 zakaz zabierania złowionych lipieni. Jest to podyktowane stanem populacji lipienia po ubiegłorocznej powodzi oraz troska o reprodukcje gatunku w latach przyszłych.

Jednocześnie informujemy, że w rejestrach połowu ryb został omyłkowo nie wydrukowany zapis: „Złowione, przeznaczone do zabrania ryby łososiowate należy natychmiast wpisać do rejestru. Pozostałe ryby – po zakończeniu wędkowania.”

 

Tutaj link do uchwał

Poleć znajomemu

Komentarze

Komentarze (29)

 • Konieczny Piotr Data dodania: 9 lat temu Oceń: -23 + / -

  Rozwiń
 • Konieczny Piotr Data dodania: 9 lat temu Oceń: -24 + / -

  Rozwiń
 • krosno72 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 24 + / -

  Panowie porównujecie Polskę do Anglii "złów i wypuść" jest to dobra zasada ale nie pod przymusem!!! Popatrzcie na to z innej strony w Anglii opłata roczna kosztuje około 30 funtów anglik niech zarobi minimum 5 funtów na godzinę czyli za dzień pracy może sobie wykupić taką licencję bez najmniejszego problemu, polak zarobi miesięcznie 1000pln\jak tyle zarobi?!\ karta kosztuje ponad 200pln. ZG PZW ustalił limity ilościowe to niech WŁADZE OKRĘGU NIE ODBIERAJĄ LUDZIOM TEGO CO USTALA GÓRA!!! Nie jestem mięsiarzem ale czasami wezmę rybę żeby ją zjeść. Jeszcze jedna sprawa ostatnio mi mówili znajomi wędkarze z okolic Sanoka że w miejscowości Dobra poniżej mostu drogowego są wyrobiska po żwirowe przy Sanie, kiedyś można było tam łowić jak była duża woda to przelewała się tam i ryby zostawały, jest to połączone odpływem z rzeką, parę lat temu ktoś to wykupił jest tam zakaz połowu niestety przy większej wodzie ryba nadal tam napływa i zostaje "WŁADZE OKRĘGU" mają prawo do 30-tu dni odłowić tą rybę lub nakazać właścicielowi odgrodzić wyrobisko od rzeki np. wałem tak żeby przy większej wodzie nie napływała tam ryba, lecz nic nie robią żeby temu zaradzić a te ryby są za nasze pieniądze, Panie Dyrektorze czy nie da się nic z tym zrobić!!? Składki płacimy coraz to wyższe po to tylko żeby ktoś NIELEGALNIE z tego korzystał a tu jeszcze ograniczamy połowy wędkarzom którzy opłacają składki. tak działa OKRĘG PZW w KROŚNIE !!!

 • krosno72 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 28 + / -

  W takim razie przepraszam , a może czyta to ktoś z zarządu Okręgu \ a powinien!\ i udzieli mi odpowiedzi na temat działalności STRAŻY OCHRONY MIENIA PZW KROSNO ponieważ oni tylko straszą wędkarzy wyskakują zza krzaków i w nie etyczny sposób podchodzą do kontroli \CZY MAJĄ TAKIE PRAWO? GDZIE MOŻNA POCZYTAĆ ICH STATUT?\ I gdzie można znaleźć wzmiankę o zmianie RAPR ZG PZW o wpuszczaniu tęczaków do wód otwartych Okręgu Krosno. Zarząd Główny PZW sobie Okręg Krosno sobie?! Jeśli nie uzyskam zadowalającej mnie odpowiedzi na te tematy to zwrócę się do ZG PZW może oni mi coś na ten temat powiedzą.

 • Sęp Robert Data dodania: 9 lat temu Oceń: -26 + / -

  Rozwiń
 • krosno72 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 28 + / -

  Kolego Sęp dziwi mnie dlaczego STRAŻ OCHRONY MIENIA PZW OKRĘGU KROSNO \chociaż nie wiem na jakiej zasadzie to działa i co to w ogóle jest?!\ nie pilnuje w nocy dodatkowo zagarniętego odcinka Sanu przez władze Okręgu. Z tego co się chwalą w Zasławiu to dla nich to jest rewelacja a nawet całkiem zamknąć ten odcinek bo jeden nocny wypad i wioska ma co jeść. I to jest sprawiedliwe?! Wędkarzą nie a kłusowniką TAK!!!. Takie mamy rządy w Okręgu.

 • Sęp Robert Data dodania: 9 lat temu Oceń: -25 + / -

  Rozwiń
 • andre18 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 29 + / -

  Sęp Trochę przesadziłeś:cykor,trole,czy tak według ciebie ma wyglądać wolna dyskusja?W swoim zacietrzewieniu/zasępieniu?/nie zauważasz argumentów,ale widzę,że tobie idzie tylko o zwykłe pieniactwo,więc nie mam zamiaru dalej z tobą polemizować!

 • wujek_samo_zlo Data dodania: 9 lat temu Oceń: 23 + / -

  Kolego Kempi,chyba Cię wczoraj trochę poniosło,pewnie pod wpływem Twego święta... Nikt tutaj nikogo nie obraża tylko wyraża swoje prywatne zdanie i poglądy odnośnie wprowadzonego metodą zaskoczenia,zakazu. Rozumiem Twój i Twoich kolegów punkt widzenia ale wiedz,że są inni wędkarze,niekoniecznie mięsiarze,którzy chcieliby raz czy dwa w miesiącu zabrać JEDNEGO lipienia-w końcu taka ilość to nie zbrodnia przeciwko takiej rzece jaką jest San nawet w tych niewesołych czasach,prawda ? Ja w zeszłym roku miałem bodajże 23 wpisy w rejestr. Zabrałem przez cały sezon 5 słownie pięć pstrągów i DWA lipienie i uważam,że dzięki takiemu podejściu nie zrobiłem krzywdy rzece San a już na pewno nie mogę siebie ocenić jako mięsiarza... Takich osób jak ja jest bardzo dużo,każdy z Nas opłaca składkę,łowi ryby ale zabiera naprawdę kilka procent z tego co złowi. Są też tacy,którzy walą w łeb ile tylko się da a są też tacy,którzy nie zabierają ryb wcale. Żeby było jasne-nie mam nic przeciwko ograniczeniom na Sanie ale też i tak drastyczne zakazy przyniosą więcej szkody jak pożytku.

 • Sęp Robert Data dodania: 9 lat temu Oceń: -31 + / -

  Rozwiń
 • bob59 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 25 + / -

  Przepraszam za pomyłkę nie od sierpnia a od września

 • bob59 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 31 + / -

  Jedno jest pewne-nie ma wędkarza na wodzie -jest kłusownik! Zakaz zabierania lipienia /i tak mocno okrojonego limitu ilościowego / spowoduje moim zdaniem sytuację odwrotną od zamierzonej.Na pewno w tym roku nie opłacę wody górskiej a na odcinku Sanu od Hoczewki w dół od sierpnia będzie niewielu łowiących a nikt nie upilnuje ryby tak jak sami wędkarze.

 • andre18 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 31 + / -

  Sęp Robert Tak trzymać!A...Pan Dyrektor pogłaska po łbie!!!

 • Sęp Robert Data dodania: 9 lat temu Oceń: -28 + / -

  Rozwiń
 • andre18 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 29 + / -

  Sęp Robert Przesadziłeś nieco z tym "ujadaniem",jeżeli o to chodzi to pasuje ono do Ciebie jak ulał!Posłuszny piesek Jaśnie Wielmożnego Pana Dyrektora,który nie omieszka podpisac się wyraźnie wraz z podaniem przynależności do koła,aby Jaśnie Wielmożny mógł się dowiedzieć kto mu poklaskuje!!A co się tyczy presji wędkarskiej to w całym NORMALNYM świecie zarządzający łowiskami zacierają ręce,ponieważ otrzymują więcej kasy i stać ich na jeszcze lepiej zarybiane łowisko!Masz poglądy żywcem przeniesione z minionej epoki rządów komunistów!Oni mieli ludziom za złe nawet,że ci wykupywali nawet papier toaletowy,bo swoją niekompetencją obwiniali biedny naród .który w/g nich za dużo kupował i przez to występują braki!Już przestańcie kadzić Jaśnie Panu,a zacznijcie myśleć i więcej się nie ośmieszać!

 • Sęp Robert Data dodania: 9 lat temu Oceń: -26 + / -

  Rozwiń
 • Sęp Robert Data dodania: 9 lat temu Oceń: -26 + / -

  Rozwiń
 • krosno72 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 28 + / -

  andy608 Pewnie jesteś w zarządzie Okręgu i uważasz że wszystko jest w najlepszym porządku to może mi wytłumaczysz co to jest STRAŻ OCHRONY MIENIA PZW w Krośnie \ może podasz mi link statutu?\, ponieważ bez tego nie mogą działać i dlaczego jest zakaz wpuszczania pstrąga tęczowego do wód otwartych PZW na to pytanie sam odpowiem ponieważ tęczak wypiera inne ryby naszego pochodzenia z ich naturalnych siedlisk, ale Pan Dyrektor nic sobie z tego zakazu nie robi tylko zarybia tęczakiem San, mało tego z tego co wiem wpuszcza tęczaki poniżej ujścia Osławy\dlaczego nie wyżej?\, wyżej są wody górskie i by się tam zaaklimatyzował to nie, lepiej niech przepędzi ryby z dolnego odcinka a za jakiś czas wydłuży się odcinek specjalny\dla biedaków 1500pln licencja plus roczne opłaty\, może Ciebie Kolego jest stać tam łowić ale większości na pewno nie i na dodatek jest dużo wędkarzy łowiących nie tylko na muchę czy spinning. Czy wyobrażasz sobie wędkarza po 60-ce czy 70-ce biegającego z muchówką lub spinningiem, niestety nie każdy ma zdrowie. Nie róbmy tylko żeby nam było dobrze ale pomyślmy o innych. Jeśli chodzi o działalność Okręgu Krosno to na ten temat było wiele razy pisane na forach ale tak dalej nie może być zaczyna się robić coraz większa PRYWATA!!! Nie wspomnę w ingerencję wewnętrznych stawów kół Okręg narzuca im jakie zmiany wprowadzać, spytasz dlaczego się godzą a dlatego bo w zarządach większość jest muszkarzy i reszta nie ma głosu taka prawda lecz minusów z działalności Okręgu jest dużo więcej.

 • andre18 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 30 + / -

  andy608 Kto i kiedy "napompował"Ciebie takimi andronami!Jak świat światem,ludzie łowili ryby i jeżeli ktoś lubił,zabierał i normalnie zjadał.A obecnie jakieś lobby ogłupia i tak już dość skołowany ludek,tym,że nie zabierając ryb przyczynimy się do wzrostu populacji tychże!To jest szukanie zastępczego wroga!Bo musimy walczyć z kretynami,którzy "regulują"wbrew rozsądkowi rzeki,budują tamy bez przepławek,lub z niby przepławkami,budują całe osiedla i zakłady bez oczyszczalni itp,itp!To właśnie chcą ukryć ci przestępcy w imieniu prawa,a mając poklask W Zarządzie/nierządzie/Głównym stresują i ogłupiają niewinnych wędkarzy!!!

 • andy608 Data dodania: 9 lat temu Oceń: -20 + / -

  Rozwiń
 • andy608 Data dodania: 9 lat temu Oceń: -22 + / -

  Rozwiń
 • wujek_samo_zlo Data dodania: 9 lat temu Oceń: 23 + / -

  Ten zakaz zabierania lipieni wprowadzony praktycznie w czasie trwania sezonu to jak strzelanie komuś w tył głowy... Jeżeli garstce nawiedzonych wydaje się,że mogą narzucać swoje widzimisię większości-to są w błędzie. Nie dość,że obowiązuje OGRANICZONY 40 DNIOWY wstęp na wody górskie,wydłużony okres ochronny lipienia od 1.01 do 31.05,limit miesięczny 7szt a dzienny 2szt to teraz CAŁKOWITY ZAKAZ ZABIERANIA LIPIENI... Działacze doskonale wiedzieli jaka jest sytuacja w rybostanie już wiele miesięcy temu lecz dopiero teraz w czasie trwania sezonu, taki news ! Nieładnie. Brak słów.

 • krosno72 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 27 + / -

  andre18 Tak jest bo to już za duża przesada co "Pan Dyrektor" wyprawia na tych wodach, a co za tym idzie to z tego co słyszałem też miesza na stawach wewnętrznych koła nr. 1 i 2 w Sanoku to jest szok co on wyprawia. Przy okręgu działa Straż Ochrony Mienia PZW tylko że ta straż nie ma STATUTU więc nie wiem na jakiej podstawi działa, nie jest najlepiej ale bądźmy dobrej myśli że nie tylko będą mogli łowić muszkarze ale są też i inne dyscypliny wędkarstwa, a zarybienia to 99% pstrąg i lipień także tęczak. Regulamin wyraźnie mówi "zakaz zarybiania wód otwartych rybami nie rodzimego pochodzenia" no chyba że San wg. Pana Dyrektora nie jest wodą otwartą, po takim zarybieniu strażnicy Pana Dyrektora kontrolują wędkujących i karzą im wypuszczać tęczaki jeśli były złowione inną metodą niż sztuczna przynęta to jest śmiech!!! Ale na szczęście został zmieniony regulamin PZW że min. tęczka można łowić w wodach otwartych bez jakiego kolwiek limitu.

 • andre18 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 28 + / -

  krosno 72 Miejmy nadzieję,że z tą nóżką to niedługo nadejdzie i Wielki Pan Dyrektor/Wielki Brat/?skończy już organizować drugi Arłamów z lat czerwonej okupacji!!!

 • krosno72 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 30 + / -

  andre18 Masz 100% rację za niedługo Pan dyrektor zrobi odcinek specjalny na całym Sanie bo to będzie dla niego najlepsze, a wędkarze go nie interesują nie mówiąc już o tych co nie łowią na sztuczne przynęty. Liczy się wg. niego tylko sztuczna muszka i wpuszczanie pomimo zakazu pstrąga tęczowego\z własnej hodowli okręgu\. Zarząd okręgu Krosno robi wszystko pod siebie, ale mam nadzieję że Panu dyrektorowi się podwinie nóżka.

 • andre18 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 28 + / -

  andy 608 uważam,że dobrze by było gdyby każdy wstydził się za siebie,a PZW może wreszcie zacznie działać jako stowarzyszenie pasjonatów,a nie jak dawny postkomuszy moloch!"Jedyna i niezaprzeczalna racja to racja rządzących",a reszta ma przyjmować wszystko bez szemrania!Kiedy wreszcie skończymy z tą podłą ideologią rządzących w PZW, milicyjnych przygłupich niedobitków?!!!

 • andy608 Data dodania: 9 lat temu Oceń: -22 + / -

  Rozwiń
 • andy608 Data dodania: 9 lat temu Oceń: -22 + / -

  Rozwiń
 • andre18 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 26 + / -

  Ładne kwiatki!"został omyłkowo nie wydrukowany zapis"A co mnie obchodzą wasze /i waszego mądrego inaczej prezesa /omyłki!Gdybym wiedział o tym w styczniu nie płaciłbym karty na wody krośnieński!Wasza omyłka i wasza strata.Nie wolno wprowadzać zmian po tym jak większość opłaciła karty!!!

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama